Tantra, intimita a posvätnosť

Partnerské vzťahy sú veľmi dôležitou súčasťou nášho života.

A veľkú časť dobrého vzťahu tvorí práve sexualita. Samozrejme, sexualita nie je jediná vec, ktorá tvorí krásny vzťah. Ale bez úžasného milovania nemôžeme naozaj naplno zažívať plnohodnotný vzťah na všetkých úrovniach. 

Veľa ľudí si myslí, že sexualita je niečo spontánne a automatické, čo sa deje prirodzene a samo od seba.

Avšak v tejto oblasti si nesieme najviac psychosomatických blokov, negatívnych zážitkov a potláčania. Kým sa dostaneme do sexuálnej zrelosti, tak je naše podvedomie zahltené množstvom negatívnych vzorcov spojených so sexualitou, takže naša sexualita je ďaleko od svojej spontánnosti a autentickosti.

Vďaka výchove máme v podvedomí veľa strachov, odporu, pocitov hanby a viny voči svojej sexualite a svojim túžbam. S týmto negatívnym nákladom sa potom pokúšame spojiť s opačným pohlavím a to nám prináša častokrát nepríjemné a niekedy až traumatizujúce zážitky.

Na vedomej úrovni sa nám zdá, že je všetko v poriadku, ale v podvedomí to tak nie je.

To sa potom prejavuje neprijatím seba, odmietaním sexuality, disharmóniou vo vzťahoch, nedostatkom intimity a neschopnosťou vytvoriť naplňujúci vzťah.

Ženy častokrát trpia rôznymi zápalmi a ochoreniami ženských orgánov, nevedia dosiahnuť orgazmus, zažívajú bolestivé milovanie, alebo nemajú záujem o sex. U mužov sa to prejavuje predčasnou ejakuláciou, erektilnou dysfunkciou alebo stratou libida.

„Naša sexualita potrebuje byť preliečená a očistená, aby sa vrátila do svojho autentického stavu nevinnosti a posvätnosti.“

Na to, aby sme sa mohli vrátiť do čistoty svojej energie, musíme sa odnaučiť zväčša všetko, čo sme sa o sexe naučili. Musíme prečistiť všetky negatívne pocity ohľadne svojho tela a sexuality, preliečiť zranenia z minulosti, aby sme znovu objavili autentickosť a spontánnosť svojej sexuálnej energie.

„Akt milovania je oslavou života, v hlbokej úcte jeden k druhému, na úrovni spojenia duší, v intimite a láske.“

Na to, aby sme odomkli svoj plný potenciál, je dôležité naučiť sa kultivovať túto energiu správnym spôsobom. Potrebujeme sa naučiť posunúť milovanie z úrovne tela na vyššiu úroveň. Naša sexualita by mala byť prepojená s láskou a spiritualitou.

Keď privedieme lásku a meditáciu do nášho milovania, tak môžeme zažívať úžasné extatické spirituálne zážitky a spojenie na úrovni duší. Naše vzťahy sa kompletne pretransformujú a posúvajú na vyššiu úroveň vedomia a vzájomného harmonického prepojenia. Po prvýkrát sa stretávame s partnerom v totálnej prítomnosti, v nahote duše, v hlbokej zraniteľnosti a sile zároveň. A to je to skutočné prepojenie.

Sexuálna energia nie je iba zdroj povrchného potešenia

V skutočnosti je to portál k rozšíreným stavom vedomia. V sexualite sa skrýva zdroj nášho zdravia, vitality, tvorivosti a radosti. Je to naša životodarná energia, z ktorej sme všetci stvorení a ktorá nás celý život vyživuje. 

Prijatím sexuality ako posvätného aktu si môžeme uvedomiť svoju božskosť. Naše vzťahy sa oživia, získame viac prepojenia s partnerom a hlbokú výživu duše. A to je niečo, po čom každý z nás v hĺbke duše túži.

Potrebujeme sa spojiť s našou najhlbšou posvätnou životnou energiou potešenia a extázy. Keď s ňou nemáme spojenie, alebo ju vnímame ako niečo negatívne, tak je náš život čierno-biely a veľmi limitovaný. Milovanie sa stáva veľmi povrchným aktom na rýchle uvoľnenie napätia v tele. Sme odpojení od tela, od emócií, od partnera…

Ak sa však naučíme správne kultivovať svoju sexuálnu energiu, môžeme s ňou robiť zázraky vo všetkých oblastiach svojho života, nielen na partnerskej úrovni.

Dobrou správou je, že existuje riešenie

Už vyše 9 rokov sa veľmi intenzívne venujem tantre, ktorá prináša lásku a vedomie do všetkých oblastí nášho života, aby sme mohli znova objaviť svoju posvätnosť.

Precestovala som polovicu sveta a naučila som sa množstvo starodávnych techník a meditácií, ktoré boli po stáročia uchovávané v tajnosti, na znovuobjavenie svojho skutočného ja. Všetko, čo som sa naučila ohľadne posvätnej sexuality, teraz učím na tantrických seminároch, aby som pomáhala druhým ľuďom vytvoriť si zdravý vzťah k sexualite a k sebe.

Už čoskoro sa koná seminár Umenie milovania. Ak ťa to zaujíma, tak klikni sem>>>

Starodávne učenie tantry nám pomáha milovať a uctievať svoje telo, ako aj telo svojho partnera. Prináša úctu, hĺbku, lásku a prijatie. Odhaľuje tú najvyššiu pravdu a najhlbšiu esenciu. Je to príležitosť spoznať seba samého.

Milovanie je akt posvätného rituálu dvoch božských bytostí

Tantra nám pomáha spojiť sa s našou autentickou, prirodzenou sexuálnou energiou. Otvára naše telo, expanduje zmysly a rozširuje schopnosť potešenia.

Otvárame sa tak hĺbke intimity, zraniteľnosti a novým výškam extázy. Odomyká celý čakrový systém, čím sa otvárame prijatiu božskosti. Pomáha nám preciťovať prítomný okamžik tu a teraz vo svojom tele, v plnej prítomnosti a bez posudzovania.

Lieči naše telo, myseľ aj dušu. Pomáha nám pustiť kontrolu a uvoľniť sa do odovzdania a plynutia. Tak sa každý okamžik stáva jedinečný. Vyslobodzujeme sa zo zaužívaných vzorcov a otvárame sa tak kreatívnemu plynutiu božského tanca mužskej a ženskej energie.

Oživuje každú bunku v našom tele. Naše vedomie expanduje a prepája sa so všetkým, čo je. Takýto zážitok od základov pretransformuje naše bytie.

Viem, že to môže znieť príliš alebo ako niečo nedosiahnuteľné. Ale využitím jednoduchých techník sa môžeme ľahko vrátiť naspäť do svojej radosti a potešenia na úplne novej úrovni.

Všetky tieto techniky sa môžeš naučiť na seminári >> (otvorí sa v novej karte)”>Umenie milovania>>>

Veľa ľudí to láka a zároveň môžu cítiť aj určitý strach alebo obavy. Oplatí sa to však riskovať a vystúpiť zo svojej zóny komfortu pretože to, čo je na druhej strane, je za hranicou akýchkoľvek našich predstáv a môže radikálne zmeniť náš život.

Častokrát si ľudia myslia, že ak nemajú partnera, tak to nie je pre nich. Avšak tantra sa dá preskúmavať nielen v páre ale aj ako jednotlivec. Tvoje potešenie patrí tebe a nie je závislé od partnera. Oplatí sa to preskúmať.

Ak ťa to zaujíma, pozri si seminár Umenie milovania, ktorý pripravujeme už čoskoro. Klikni sem a prečítaj si viac>>>

S láskou

Amrita

P.S. Všetky moje aktivity môžeš sledovať v tejto FB skupine>>>

P.S.2 Zaujíma ťa, čo ďalšie pripravujem? Klikni sem a pozri si kalendár akcií>>>

P.S.2 Rád/a medituješ sám/a doma? Stiahni si meditáciu ZDARMA: Očista od negatívnych energií>>>

Amrita Hanna Slaninková
Od roku 2011 študuje tantru, meditácie, holistické liečenia a prácu s energiami. Na svojej ceste zažila silné prebudenie svojich liečivých schopností a odvtedy funguje ako médium. Dokáže presmerovávať vysokovibračné energie druhým ľuďom s úžasnými výsledkami. Tie najúčinnejšie metódy, ktoré sa naučila, teraz šíri ďalej, aby pomáhala ľuďom žiť viac v súlade so svojou dušou. Robí liečenia na diaľku, tvorí liečivé MP3 audio meditácie, píše motivačné články, organizuje semináre a on-line transformačné programy.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tvoje osobné údaje budú použité iba na účely vyriešenia tohoto komentára.