Ježiško neexistuje?!

Mojou najväčšou traumou z detstva bola správa, že Ježiško neexistuje. Ako dieťa som bola fascinovaná rozprávkami a príbehmi, v ktorých boli čarovné bytosti, ktoré robili magické veci a zázraky.

Plne som tomu verila a tak som bola presvedčená, že žijeme v čarovnom svete. Celý môj svet bol žiarivý, svietivý a plný farieb. Vedela som, že niekde na svete sú takéto bytosti a kúzlia. Niekde sa to určite deje, aj keď ja som to nevidela.

Postupne mi však hovorili, že v skutočnosti to tak nie je. Toto neexistuje, tamto neexistuje… A tak sa môj čarovný svet kúsok po kúsku okresával a ochudobňoval. Až som pochopila, že žiadne rozprávkové bytosti neexistujú.

Ostal mi už iba ten Ježiško. Ten je skutočný. Je to dôkaz toho, že existujú zázraky a že žijeme v zázračnom svete. Bolo to moje posledné svetielko a kotva, ktorej som sa držala zubami, nechtami.

Pamätám si, že som skoro zbila spolužiačku, ktorá ma presviedčala, že Ježiško neexistuje. Krava. Ona nič nevie…

A potom to prišlo. Jasná a potvrdená správa od rodičov. Ježiško neexistuje. Darčeky nosia oni. Bola som devastovaná! To znamená, že žiadne zázraky ani nič kúzelné neexistuje? Je iba suchá a tvrdá realita?!

Cítila som, ako sa z celého môjho tela vytráca energia. Je to tak. Existuje iba fyzická realita. Tak toto je koniec.

Obzerala som sa okolo seba, aby som sa pozrela na ten „reálny“ svet, v ktorom nie sú zázraky. A videla som, ako sa z objektov okolo mňa stráca farba. Veci prestávali žiariť a ja som si uvedomila, že sú tmavé, šedé a tvrdé. Tak toto je „ono“. Odteraz som odsúdená žiť iba v tejto realite.

Stala sa zo mňa pesimistka. Existovala už iba logika. Všetko, čo nemalo logiku, boli blbosti. Bola som zatrpknutá a opovrhovala som akýmikoľvek nadprirodzenými, duchovnými alebo spirituálnymi vecami. Môj život sa premenil na automatické vykonávanie toho, čo mi hovorili druhí. Nadobudla som presvedčenie, že život nemá zmysel.

O 25 rokov neskôr som sa vracala z prvého tantrického seminára. Bola som taká nadšená! Plná života, energie a radosti. Cítila som sa absolútne slobodná. Išli sme v aute a ja som si stiahla okienko, aby som mohla tú radosť vykričať do celého sveta. Vuhúúúú… ! A s rozžiareným úsmevom na tvári som sa bavila na reakciách ľudí, ktorí nechápali, o čo ide. Tá radosť zo mňa prýštila každou bunkou. Bola som nadšená.

Obzerala som sa okolo seba a vtedy som si so slzami v očiach uvedomila, že všetko okolo mňa opäť svieti a svet je odrazu plný farieb. Našla som to! Znova som objavila ten pocit úžasu a zázrakov.

Bol to ten istý pocit z detstva. Aj keď niečím sa líšil. Bola som plne pri vedomí. Vedela som, že toto je naozaj reálne. Akoby sa ten fyzický svet spojil s tým svetom energií.

Oklamali ma! Existuje to.

No dobre, Ježiško nie, ale ten zázračný svet energií áno. A nikto o tom nevie…

Keď sa ma ľudia pýtajú, čo je to tantra, tak nikdy neviem, čo mám povedať. Pre mňa to znamená toľko veľa rôznych vecí. Je to ten wow efekt, ten pocit úžasu a otvorenia sa. Ten moment, keď cítiš, že život naplno prúdi každou bunkou tvojho tela a ty sa cítiš tak živý, tak prítomný a plný lásky v absolútnej jasnosti.

Ten moment, keď neexistuje nič iné iba tento okamžik tu a teraz a tvoje oči sa otvoria vnímaniu toho zázračného sveta, v ktorom žijeme.

A ty vieš, že to nie je nasadenie si ružových okuliarov. Toto je niečo iné. Toto je ten moment, keď vieš, že si si dal dole tie tmavé okuliare, o ktorých si nevedel, že ich máš.

Je to pocit, ktorý v tantre zažívam znova a znova na milión rôznych spôsobov. Precitnutia, vhľady, pochopenia a uvedomovania si vždy vyššej pravdy. Pocity naplnenia, celistvosti, lásky a vedomia.

Ja proste tantru milujem… 🙂 Je to moja vášeň, ktorú žijem a dýcham.

A toto je niečo, čo chcem dopriať všetkým ľuďom a nielen počas Vianoc. To precitnutie do tej naozajstnej, magickej reality. Aby sme sa všetci mohli znova tešiť zo života a oslavovať ho v celej jeho nádhere.

Keď pôjdeš tento rok ku stromčeku, tak choď pomaly. Na chvíľu sa zastav a precíť si ten moment zázraku. Určite si ho pamätáš. Tú nedočkavosť, to vzrušenie a nadšenie. A potom ten úžas, magickosť a posvätnosť tej chvíle, keď si ako dieťa zbadal vysvietený stromček s darčekmi. Dovoľ si to zažiť znova…

A keď si sadneš s ostatnými k večeri, tak si uvedom krásu tej chvíle. Pozorne si prezri všetkých, ktorí tam sedia. Všimni si akí sú dokonalí aj so všetkými svojimi chybami. Cíť a vnímaj ich prítomnosť a puto, ktoré vás spája. Uvedom si tú lásku – to neviditeľné puto a vďačnosť za to, že máš svoj kruh blízkych. Nech už je akýkoľvek.

Prajem ti nádherné Vianoce.

S láskou

Amrita

P.S. Ak ťa zaujíma, čo je to tantra, klikni sem>>>

P.S.2 Necítiš sa vo svojej plnej energii a radosti? Stiahni si meditáciu zdarma: Očista od negatívnych energií>>>

Amrita Hanna Slaninková
Od roku 2011 študuje tantru, meditácie, holistické liečenia a prácu s energiami. Na svojej ceste zažila silné prebudenie svojich liečivých schopností a odvtedy funguje ako médium. Dokáže presmerovávať vysokovibračné energie druhým ľuďom s úžasnými výsledkami. Tie najúčinnejšie metódy, ktoré sa naučila, teraz šíri ďalej, aby pomáhala ľuďom žiť viac v súlade so svojou dušou. Robí liečenia na diaľku, tvorí liečivé MP3 audio meditácie, píše motivačné články, organizuje semináre a on-line transformačné programy.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tvoje osobné údaje budú použité iba na účely vyriešenia tohoto komentára.