Ako je na tom tvoja srdcová čakra?

4. Čakra – Anahata – srdcová čakra

Bezpodmienečná láska, súcit, výživa

Umiestnenie: uprostred hrudníka

Ovplyvňuje: srdce, pľúca, priedušky, hrudný kôš, krvný obeh, pokožka, ruky

Farba: zelená alebo ružová Zmysel: hmat. Element: vzduch

Téma 4. čakry:

Srdcová čakra nás učí bezpodmienečnej láske bez posudzovania. Je to bod, v ktorom sa spája fyzické so spirituálnym. Pomáha nám čistiť a rozpúšťať nespracované životné zážitky. V srdcovej čakre objavujeme seba ako zdroj lásky a uvedomujeme si, že láska je Boh. Otvárame sa tak vďačnosti a oslave života.

Čakra v nerovnováhe:

nízka sebahodnota, sebakritika, osamelosť, izolácia, bezmocnosť, smútok, nefunkčné vzťahy, zatrpknutosť, deštruktívne tendencie, prázdnota, depresia, chladnosť.

Čakra v rovnováhe:

láskavosť, súcit, empatia, mier, harmónia, výživa, radosť zo života, blaženosť, otvorenosť, transcendovanie konfliktov vo vzťahoch, tvorenie prospešných vzťahov, orgazmus srdca, vedomie, že láska je Boh.

Sú to témy, ktoré teraz riešiš?

Klikni sem, a pridaj sa do:
Online kurzu: Otvorenie srdcovej čakry>>>

Srdce ako most medzi fyzickým a spirituálnym

Srdcová čakra sa nachádza presne v strede celého čakrového systému. Funguje ako most, ktorý prepája nebo a zem. Je to miesto, v ktorom sa stretáva to fyzické (matéria) so spirituálnym (duchovným). V tomto mieste objavujeme seba ako božskú-ľudskú bytosť. Cez srdce sa učíme oslavovať život a to nás otvára bezhraničnej blaženosti.

Transformačná liečivá sila srdca

Vo svetle lásky sa všetko rozpúšťa do jednoty, pokoja a blaženosti. Naše srdce má obrovskú transformačnú moc. Má schopnosť premieňať bolesť na lásku a blaženosť. Nech sme zažili v živote čokoľvek, čo nám ublížilo a malo to za následok, že sa naše srdce zatvorilo, je to niečo, čo môžeme využiť ako palivo na rozšírenie našej schopnosti milovať.

Naše srdce sa lieči cez cítenie starých bolestí. V srdci je jedno miesto,  ktoré je čisté a nepoškvrnené. Je to plamienok svetla, ktorý má schopnosť rozšíriť sa a roztopiť akékoľvek bolesti, krivdy či trápenia. Toto miesto nám pomáha rásť a otvárať sa viac láske a prijatiu.  Aby sme sa naň napojili potrebujeme prejsť tými bolesťami a ochrannými štítmi, ktoré ho zakrývajú, aby chránili túto citlivú a zraniteľnú časť samých seba.

Zdroj lásky som ja

Keď sa napojíme na toto miesto bezpodmienečnej lásky v našom srdci a začnú sa rozpúšťať a liečiť staré bolesti, prázdne miesta v našom srdci sa začnú zapĺňať. Miesta, kde sme predtým cítili chlad, neprijatie a zatrpknutosť, sa začnú napĺňať láskou a tak môžeme zažiť po prvýkrát svoju celistvosť, zraniteľnosť a silu zároveň.

A to je moment, kedy si uvedomíme, že my sme ten zdroj lásky, ktorý celý život hľadáme. Tým sa všetko mení a transformuje. Už nepotrebujeme hľadať lásku niekde vonku. Otvárame sa do precitnutia, že ja som zdrojom lásky a tým sa oslobodzujeme do autentického bytia bez závislosti od druhých. Zároveň sa stávame citlivými, empatickými a súcitnými voči druhým.

Orgazmus srdca, oslava a vďačnosť

Keď sa naše srdce otvorí, je to orgazmický pocit. Celé telo sa naplní pocitmi šťastia a radosti. Každá bunka v tvojom tele vibruje všetko prijímajúcim radostným smiechom neskutočnej blaženosti. Máš chuť tancovať, spievať a oslavovať život. Cítiš obrovskú vďačnosť za život a za všetko, čo ti život prináša. Akékoľvek posudzovanie mizne, lebo všetko je odrazu v jednote a ty prijímaš veci také, aké sú vo svojom čistom, jednotnom aspekte bez duality.

Vzťahy a odpustenie

Ak je naše srdce doráňané a uzavreté, tak to má priamy dopad na naše vzťahy. Môžeme sa cítiť nemilovaní, stále nie sme spokojní s partnerom/kou a zažívame vo vzťahoch veľa konfliktov. Môžeme sa cítiť osamelý a izolovať sa kvôli strachu z intimity, z ľudí alebo zo vzťahu ako takého. Ak máme v srdci nevyriešené bolesti, traumy a krivdy z predošlých vzťahov, tak si ich prenášame do ďalšieho vzťahu a máme tak pocit, že priťahujeme „tých nesprávnych“ partnerov/ky. Avšak oni nám len ukazujú miesta, ktoré sú v nás bolestivé, aby sme ich mohli preliečiť.

Na to, aby sme si mohli do života pritiahnuť toho správneho partnera/ku, potrebujeme odpustiť všetkým tým, ktorí nám v minulosti ublížili. Odpustenie je však tak trochu zavádzajúce slovo. Nejde ani tak o odpustenie ako skôr o pustenie. Pustenie tej bolesti, ktorú nám daný človek spôsobil. Ak túto bolesť pustíme a pretransformujeme na niečo krásne, tak nie je čo odpúšťať. Ostane iba vďačnosť za prežitú skúsenosť. A to je to pravé odpustenie. Nie to falošné, ktoré sme sa naučili a ktorým klameme samých seba.

Tipy ako pracovať so svojou 4. čakrou

Na to, aby sme mohli získať plný benefit našej štvrtej čakry, potrebujeme sa vedome spojiť so svojím srdcom. Potrebujeme sa dostať do kontaktu so svojimi pocitmi a energiami, ktoré naše srdce nesie. Tým sa zvýši naša citlivosť a schopnosť byť s láskou, ktorá v srdci sídli.

Ako na to?

Meditácia „bez hlavy“. Znie to trochu čudne, ale predstav si, že nemáš hlavu. Je iba tvoje telo a ty všetko vnímaš cez hrudník. Skús takto fungovať a robiť bežné veci. Kedykoľvek si počas dňa spomenieš, tak sa k tomu opäť vráť. Celý čas sa sústreď a vnímaj veci cez hrudník. Privedením pozornosti do svojho srdca sa jeho energia začne aktivovať a oživovať. Tým sa naštartuje jeho schopnosť liečiť a začneme sa vracať do svojho prirodzeného stavu prijatia, radosti a láskavosti.

Ďalšie činnosti podporujúce aktiváciu 4. čakry:

  • Začni sa k sebe správať láskavo. Buď na seba menej prísny a viac sa rozmaznávaj. Buď k sebe zhovievavý, odpúšťaj si veci (ktoré si nestihol alebo spravil zle) a dopraj si viac potešenia. Možno drobnosti, ktoré ti spravia radosť.
  • Meditácia „Čo by urobila láska?“. Kedykoľvek sa dostaneš počas dňa do konfliktu, ktorý nevieš vyriešiť, opýtaj sa sám seba v duchu: „Čo by urobila láska?“
  • Láskavý dotyk. Naše ruky sú predĺžením srdca. Čokoľvek robíš, rob s láskou. Cíť ako sa láska zo srdca napúsťa cez tvoje ruky do toho, čoho sa dotýkaš. Čohokoľvek sa dotýkaš, dotýkaj sa s láskou.
  • Choď do prírody. Dovoľ kráse prírody, aby do teba vstúpila a prestúpila celú tvoju bytosť.

Vyskúšaj robiť tieto činnosti s meditatívnou pozornosťou. Možno si na to nemusíš ani vyhradiť extra čas. Väčšinu z tých vecí môžeš robiť popri čomkoľvek, čo počas dňa robíš. Iba tam priveď svoju pozornosť a sprav si z toho meditáciu.

Máš pocit, že potrebuješ naozaj hlboko preliečiť a aktivovať svoju srdcovú čakru?

Pozývam ťa na transformačný seminár, ktorý ti pomôže od základov preliečiť a odblokovať tvoje srdce a zmeniť tvoj život a vzťahy k lepšiemu.

Klikni sem a pozri si viac o seminári zameranom na srdcovú čakru>>>

S láskou

Amrita

P.S. Nezabudni si pozrieť Online kurz: Otvorenie srdcovej čakry, klikni sem>>>

P.S.2 Nemáš rád online? Radšej by si šiel/a na živý seminár, začíname už čoskoro, klikni sem>>>

P.S.3 Zaujíma ťa, čo ďalšie pripravujem?
Klikni sem a pozri si kalendár akcií>>>

P.S.4 Všetky moje aktivity môžeš sledovať v tejto FB skupine>>>

Amrita Hanna Slaninková
Od roku 2011 študuje tantru, meditácie, holistické liečenia a prácu s energiami. Na svojej ceste zažila silné prebudenie svojich liečivých schopností a odvtedy funguje ako médium. Dokáže presmerovávať vysokovibračné energie druhým ľuďom s úžasnými výsledkami. Tie najúčinnejšie metódy, ktoré sa naučila, teraz šíri ďalej, aby pomáhala ľuďom žiť viac v súlade so svojou dušou. Robí liečenia na diaľku, tvorí liečivé MP3 audio meditácie, píše motivačné články, organizuje semináre a on-line transformačné programy.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tvoje osobné údaje budú použité iba na účely vyriešenia tohoto komentára.