Ako je na tom tvoja 3. čakra?

3. Čakra – Manipura – solar plexus

Vnútorná sila a zraniteľnosť

Umiestnenie: solar plexus.

Ovplyvňuje: brucho, žalúdok, žlčník, pečeň, tenké črevo, slezina, pankreas, limbický systém. Farba: žltá Zmysel: zrak Element: oheň

Téma 3. čakry:

Vnútorná sila a zraniteľnosť, harmónia protikladov, vesmírny vtip, sloboda, prepojenie so zámerom duše, vnútorné svetlo, kontrola a odovzdanie.

Čakra v nerovnováhe:

Rozpoltenosť, stres, napätie, nízke sebavedomie, nasledovanie očakávania druhých, ego, izolácia, dogmatické názory, čierno-biele vnímanie sveta, bezmocnosť, pocity obete. 

Čakra v rovnováhe:

Múdrosť z vlastnej, prežitej skúsenosti, jasné nasmerovanie, vnútorná sila, odvaha a odhodlanie, aktívne nasledovanie svojich cieľov, schopnosť presadiť sa, ľahké prekonávanie prekážok, hravosť, smiech, celotelové orgazmy.

Sú to témy, ktoré teraz riešiš?

Klikni sem a prečítaj si, ako môžeš zharmonizovať svoju 3. čakru>>>

Vnútorná sila a zraniteľnosť

Ak je tretia čakra v nerovnováhe, môžeme sa cítiť bezmocní, nedôverujeme si a máme pochybnosti. Toto je častokrát vytvárané limitujúcimi presvedčeniami o sebe. Naša sebahodnota je nízka a tak si nedovoľujeme radosti života. Toto je väčšinou spôsobené zraneniami z minulosti, kedy sme uverili druhým, že nie sme dosť dobrí.

Aby sme sa mohli vrátiť do svojej zdravej sily, potrebujeme sa otvoriť svojej zraniteľnosti vedomým spôsobom.  Tým, že si dovolíme byť zraniteľní, začnú sa naše bolesti a nespracované emócie uzdravovať. Môžeme nahliadnuť do toho, čo je pod nimi, kde objavíme liečenie a silu.

Začneme si viac dôverovať a prestaneme sa báť ďalších zranení, pretože vieme, že ak k nim pristúpime správnym spôsobom, tak nás posilňujú. Tak môžeme byť vo svojej sile a zraniteľnosti zároveň. To vytvára zdravú a citlivú vnútornú silu.

Protiklady a jednota

Tretia čakra nás učí, ako sa môžeme oslobodiť od limitujúcich presvedčení. Pomáha rozširovať naše vedomie, aby sme sa stali dostatočne veľkými na to, aby sme prijali všetky protiklady života.

Ak vnímame veci jednostranne, tak to v nás vyvoláva vnútornú rozpoltenosť  a stres. To vytvára napätie a vnútorný konflikt, ktorý sa potom prejavuje aj navonok. Ak sme vo vojne so sebou, sme vo vojne aj s ostatnými. Tento stres a napätie môžu byť tak silné, že sa cítime zaseknutí a nemôžeme sa pohnúť z miesta.

Tretia čakra je alchymistickým miestom, v ktorom môžeme rozšíriť svoje vedomie a prijať oba protiklady života. Môžeme sa uvoľniť do odovzdania a dôvery v seba a život. To nám pomáha rozpustiť vnútorné bloky, aby sme sa znova mohli pohnúť vpred.

Čím viac sme schopní vnímať obe polarity nášho života v harmónii, tým viac sa cítime v jednote. Sme inšpirovaní, nebojíme sa prekážok, máme silu ich prekonávať, odhodlanie byť aktívni a ísť do toho.

Vnútorná sloboda

V tretej čakre sa ukladajú všetky programy, presvedčenia, názory a postoje, ktoré sme získali od druhých, ktoré podvedome nasledujeme. Tam ostávajú ako nespracované energetické zaťaženie a blokujú našu energiu a životné nasmerovanie. V tretej čakre sa učíme stráviť nové informácie a pretransformovať ich do prežitej skúsenosti. Tak sa naše životné skúsenosti stávajú vnútornou múdrosťou.

Tým, že spracujeme a strávime nazhromaždené limitované vzorce, oslobodzujeme sa do svojej autentickej energie a získavame tak vnútornú slobodu. Stávame sa svojím vlastným majstrom. Už sa nemusíme pýtať druhých, čo máme robiť. Teraz už vieme, lebo sme nahliadli za ten závoj ilúzie a spoznali sme skutočnú pravdu. A tak sa môžeme vyslobodiť z roly obete a začať si tvoriť život podľa seba.

Zámer duše

Tretia čakra má žltú farbu a je zobrazovaná ako jasne žiariace slnko. Ak je v harmónii, tak sme pevne prepojení so svojou dušou a jej zámerom. Máme jasné nasmerovanie v živote, nebojíme sa prekážok a aktívne pracujeme na dosiahnutí svojich cieľov. Naša vnútorná esencia žiari navôkol a vysiela jasnú správu o tom, kto sme a kam smerujeme. Vytvára našu jedinečnosť a osobnú charizmu. Priťahujeme tých správnych ľudí a situácie, ktoré nám pomáhajú dosiahnuť svoj zámer duše.

Tipy ako pracovať so svojou 3. čakrou

Na to, aby sme mohli získať plný benefit našej tretej čakry, potrebujeme sa dostať do kontaktu so svojím telom a prečistiť ho od prílišného stresu a napätia. Tým sa zvýši naša citlivosť, zlepší sa naše sebavedomie a životná energia môže opäť voľne prúdiť.

Ako na to?

Meditácia smiechu: Túto meditáciu si sprav ako sériu každé ráno počas 21 dní. Zaberie ti to iba pár minút. Ráno, hneď ako sa zobudíš, ešte predtým, ako otvoríš oči, sa najprv poriadne ponaťahuj. Ponaťahuj celé svoje telo, ruky, nohy, ako mačka. Daj si na tom záležať a naozaj si dopraj na toto aspoň pár minút, nielen pár sekúnd. A potom, ešte stále s tými zatvorenými očami, sa začni smiať. Smej sa nahlas, bez príčiny, na plné hrdlo. Zo začiatku ti to môže pripadať čudne a trochu silene, ale po chvíli uvidíš, že sa to prehupne do autentického smiechu. Pokračuj minimálne 3 minúty. Toto rob každé ráno počas 21 dní. Uvidíš, ako sa zmení tvoj deň a ako budeš zvládať veci počas dňa.

Ďalšie činnosti podporujúce aktiváciu 3. čakry:

  • Sauna, masáže zamerané na naťahovanie svalov, kúpeľ s epsomskou soľou – tá pomáha uvoľňovať kŕče a napätie v tele, strečing alebo cviky na uvoľnenie solar plexu, dearmoring tela (emocionálne uvoľňovanie napätia z tela pomocou stláčania určitých bodov).
  • Prestaň brať život tak vážne a začni sa viac hrať. Aspoň raz za deň sprav niečo, čo nemá význam, nejakú hlúposť.  Niečo čo je vtipné, alebo ti to jednoducho spraví radosť. Vystreľ si z niekoho, sprav kanadský žartík, kúp si niečo iba tak pre radosť aj keď je to nepraktické.
  • Spojenie so Slnkom: spoj sa so Slnkom a nasávaj jeho energiu. Cíť, ako ťa napĺňa jeho svetlo a prestupuje celú tvoju bytosť. Toto rob pravidelne. Minimálne 1x za deň aspoň pár minút, alebo kedykoľvek cítiš, že sa ťa dotýkajú lúče Slnka. Priveď túto energiu do svojho solar plexu a dovoľ jej, aby ho rozžiarilo a rozširovalo.
  • Spojenie s ohňom: Vedomé pozorovanie ohňa. Sadni si na chvíľu a pozoruj oheň v krbe. Ak krb nemáš, tak si zapáľ sviečku a pozoruj jej plameň. Dovoľ ohňu, aby v tebe spálil všetko, čo potrebuje byť prečistené.

Vyskúšaj robiť tieto činnosti s meditatívnou pozornosťou. Možno si na to nemusíš ani vyhradiť extra čas. Väčšinu z tých vecí robíš denne. Iba tam priveď svoju pozornosť a sprav si z toho meditáciu.

Potrebuješ naozaj hlboko preliečiť a aktivovať svoju tretiu čakru?

Pozývam ťa na transformačný seminár, ktorý ti pomôže odblokovať a zharmonizovať tvoju tretiu čakru do hĺbky, aby si sa opäť mohol/a spojiť so svojou plnou silou a oslobodiť sa od stresu a napätia. Naučíš sa, ako sa dostať do rovnováhy a uvoľnenia, aby si sa cítil/a inšpirovaný/á a mohol/a ľahko prekonávať prekážky.

Klikni sem a pozri si viac>>>

S láskou

Amrita

P.S. Všetky moje aktivity môžeš sledovať v tejto FB skupine>>>

P.S.2 Zaujíma ťa, čo ďalšie pripravujem? Klikni sem a pozri si kalendár akcií>>>

P.S.3 Rád/a medituješ sám/a doma? Stiahni si meditáciu ZDARMA: Očista od negatívnych energií>>>

Amrita Hanna Slaninková
Od roku 2011 študuje tantru, meditácie, holistické liečenia a prácu s energiami. Na svojej ceste zažila silné prebudenie svojich liečivých schopností a odvtedy funguje ako médium. Dokáže presmerovávať vysokovibračné energie druhým ľuďom s úžasnými výsledkami. Tie najúčinnejšie metódy, ktoré sa naučila, teraz šíri ďalej, aby pomáhala ľuďom žiť viac v súlade so svojou dušou. Robí liečenia na diaľku, tvorí liečivé MP3 audio meditácie, píše motivačné články, organizuje semináre a on-line transformačné programy.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tvoje osobné údaje budú použité iba na účely vyriešenia tohoto komentára.