Posvätná sexualita

Toto slovné spojenie mi kedysi pripadalo niečo ako železné drievko. Dve slová, ktoré nejdú dohromady. Spiritualita a sex mi pripadali tak protichodné, že som si vôbec nevedela predstaviť, čo to môže znamenať.

Potom sa však všetko zmenilo. A keď som prvýkrát na vlastnej koži pocítila skutočný význam týchto slov, vytryskli mi slzy úľavy, oslobodenia a vďačnosti. Bolo to tak nádherné, prirodzené a božské.

A vtedy som pochopila, že tá priepasť medzi sexualitou a duchovnom je jednou z najväčších bolestí a tráum ľudstva, ktorá môže za väčšinu utrpenia, ktoré v živote zažívame.

Prečo je to tak?

V našej spoločnosti je sexualita a sexuálna energia vnímaná ako niečo nízke, dehonestujúce, vulgárne a zahanbujúce.

A práve táto hanba, pocity viny a neprimeranosti ochromujú a blokujú našu sexuálnu energiu.

V skutočnosti je sexuálna energia našou životnou energiou.

Ak je naša sexuálna energia blokovaná, mrzačí to naše celkové prežívanie života a všetky jeho oblasti.

Bez tejto energie nemôžeme vytvárať hlboké a naplňujúce vzťahy, nemôžeme kreatívne tvoriť a celkovo nemáme radosť zo života. Život iba prežívame. Žijeme na minimum – iba tak, aby sme prežili.

Ale život je viac než to. Je oveľa viac, čo môžme zažívať a čo nám život ponúka.

Sexuálna energia je sila, z ktorej sme všetci stvorení a z čoho je stvorený všetok život na tejto zemi. Je to život sám. Je to energia, ktorá vyživuje celé naše telo a dáva nám zmysel a radosť do života.

Možno si to zažil aj ty. Ten božský pocit po nádhernom milovaní. Všetko je odrazu krásne a žiarivé. Máš obrovskú radosť že žiješ a všetky problémy idú mimo teba. Cítiš sa vyživený, naplnený a v jednote so všetkým, čo je. Energia v tvojom tele voľne prúdi a všetko je v harmónii.

A teraz si predstav, že by si  tento pocit mohol zažívať vo svojom každodennom živote. Či už sa miluješ alebo nie. Aký rozdiel by to urobilo!

A toto je naše najzákladnejšie právo.

Byť v spojení s našou najhlbšou posvätnou životnou energiou potešenia a extázy. A žiť ju vo všetkých oblastiach nášho života.

V skutočnosti je toto náš prirodzený stav bytia. Celý vesmír vibruje orgazmickou energiou.

Keď s ňou nemáme spojenie, alebo ju vnímame ako niečo negatívne, tak je náš život čiernobiely a veľmi limitovaný. Milovanie sa stáva veľmi povrchným aktom na rýchle uvoľnenie napätia v tele. Sme odpojení od tela, od emócií, od partnera…

Takýto spôsob milovania dehonestuje našu najhlbšiu vnútornú podstatu. A toto nám potom do života prináša frustráciu, hnev, prázdnotu a utrpenie. Deje sa to na takej nevedomej úrovni, že ani nevieme, z čoho vlastne pramení naše nešťastie.

Ale teraz prišiel čas, aby sme to zmenili.

Je na čase, aby sme si vytvorili zdravý prístup k sexualite a k svojmu telu.

Je na čase, aby sme zahodili všetky negatívne programy ohľadne vnímania sexu.

Je na čase, aby sme znova priniesli posvätnosť do sexuality.

Aby sme akt milovania znova prežívali ako oslavu života, v hlbokej úcte jeden k druhému, na úrovni spojenia duší, v intimite a láske.

Ale ako na to?

Na to, aby sme sa mohli vrátiť do čistoty a nevinnosti svojej energie, musíme sa odnaučiť všetko, čo sme sa o sexe naučili. Musíme prečistiť všetky pocity hanby a negatívne pocity ohľadne svojho tela a sexuality a znovu objaviť autentickosť a spontánnosť sexuálnej energie.

Dobrou správou je, že existuje riešenie. Už vyše 6 rokov sa veľmi intenzívne venujem Tantre, ktorá prináša lásku a vedomie do všetkých oblastí života, aby sme mohli znova objaviť svoju posvätnosť. Precestovala som polovicu sveta a naučila som sa množstvo starodávnych techník a meditácií, ktoré boli po stáročia uchovávané v tajnosti na znovuobjavenie svojho skutočného ja. Všetko, čo som sa naučila ohľadne posvätnej sexuality, som zhrnula do 7 základných bodov.

Máš šťastie, rozhodla som sa teraz o tieto poklady sa s tebou podeliť!

7 krokov k posvätnej sexualite:

Tieto kroky odporúčam najprv skúšať sám a až potom s partnerom.

  1. Miluj svoje telo – nauč sa bezpodmienečne prijímať a milovať celé svoje telo, aby si sa v ňom mohol-a cítiť pohodlne a sexi. Pretože ak cítiš lásku k svojmu telu, môžeš cítiť lásku aj k telu svojho partnera. A to sa prejaví na kvalite tvojho dotyku. Už sa nedotýkaš iba tela, ale duše človeka. Techniku ako milovať svoje telo podrobne pospisujem v mojom článku: Čo vidíš, keď sa pozrieš do zrkadla?

  2. Osloboď svoje telo – najprv sa uvoľni do stavu bez mysle – to znamená, vypni toho vnútorného kritika, ktorý všetko hodnotí a posudzuje a dovoľ svojmu telu voľne sa hýbať a vyjadriť sa. Dôveruj svojmu telu a nechaj ho, nech ťa učí. Dovoľ mu slobodne a naplno dýchať, hýbať sa a vyjadriť sa zvukom.

  3. Cíť svoje telo – použi všetky svoje zmysly – zrak, chuť, čuch, sluch, dotyk na plné prežívanie všetkého, čo sa deje. Dovoľ si potešenie, rozkoš, vášeň a extázu.

  4. Púšťaj energiu od sex centra cez celé telo hore do korunnej čakry. Týmto sa spustí kundalini energia, ktorá aktivuje celý čakrový systém a otvorí ťa tak prijatiu posvätnej Božskej energie.

  5. Dovoľ si byť zraniteľný-á – keď vypneme toho vnútorného macherka, ktorý má pod kontrolou všetky naše emócie, aby vyzeral vždy silný a nad vecou, tak sa otvárame zraniteľnosti, autenticite a spontánnosti. To nám dáva príležitosť dotknúť sa našej vnútornej pravdy a spojiť sa so svojou dušou.

  6. Otvor sa emocionálnemu plynutiu. Nechaj cez seba voľne prechádzať akékoľvek emócie, ktoré sa objavia. Žiadne nepotláčaj a neposudzuj. Toto je veľmi dôležité pre voľné plynutie energie. Tým, že sme aktivovali kundalini energiu a otvorili sa zraniteľnosti, tak máme prístup k nevyjadreným emóciám, ktoré ostali v tele zaseknuté z minulosti. Ich plným a totálnym vyjadrením máš možnosť preliečiť staré zranenia, bolesti a traumy. Ak toto skúšaš s partnerom-kou, odporúčam ho/ju vopred upozorniť na to, že experimentuješ s emocionálnym plynutím 😉

  7. Vedomie prítomného okamžiku – buď prítomný-á v každom jednom momente. Zahoď akékoľvek “pracovanie” na dosiahnutie cieľa. Ten cieľ (tým myslím orgazmus, alebo túžbu silou mocou vzrušiť seba či partnera) úplne vymaž. Iba si vychutnávaj, cíť, vnímaj a prijímaj všetko, čo sa deje tu a teraz. Ostaň v kontakte so svojím telom, potešením, emóciami a zraniteľnosťou. A z tohto autentického, otvoreného miesta udržuj kontakt so svojím partnerom-kou. Dovoľ si byť videný-á v tom, čo cítiš.

Ak ťa táto téma zaujíma a chcela by si sa naučiť ďalšie techniky ako priviesť do milovania viac intimity, lásky a spojenia na duchovnej úrovni, mám pre teba dobrú správu.

Pripravila som sériu seminárov pre ženy, kde sa venujeme okrem iného aj tejto citlivej téme v bezpečnom kruhu žien s čistotou zámeru liečenia a celistvosti.

Ak si žena, viac informácií si môžeš prečítať tu>>>

Bol tento článok pre teba prínosný? Napíš mi do komentárov.

Moje články a aktivity môžeš sledovať v tejto >>>skupine na Facebooku 

S láskou

Amrita – terapeutka a tantrická lektorka

P.S. Pre všetkých mužov aj ženy pripravujem seminár Umenie milovania, pozri si ho tu>>>

P.S.2. A čo ďalšie mám pre teba? Pozri si môj kalendár akcií tu>>>

Amrita Hanna Slaninková
Od roku 2011 študuje tantru, meditácie, holistické liečenia a prácu s energiami. Na svojej ceste zažila silné prebudenie svojich liečivých schopností a odvtedy funguje ako médium. Dokáže presmerovávať vysokovibračné energie druhým ľuďom s úžasnými výsledkami. Tie najúčinnejšie metódy, ktoré sa naučila, teraz šíri ďalej, aby pomáhala ľuďom žiť viac v súlade so svojou dušou. Robí liečenia na diaľku, tvorí liečivé MP3 audio meditácie, píše motivačné články, organizuje semináre a on-line transformačné programy.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tvoje osobné údaje budú použité iba na účely vyriešenia tohoto komentára.