Čo vidíš, keď sa pozrieš do zrkadla? Máš rada svoje telo?

Kedysi som vážila o 20 kíl viac ako teraz. Cítila som sa nepríjemne a hanbila som sa. Potom som schudla na „dokonalú váhu“ a vieš čo? Nič sa nezmenilo. Našla som si na sebe iné veci, ktoré sa mi nepáčili. Cítila som sa rovnako nepríjemne a stále som nebola spokojná. Ako je to možné?

Žijeme v spoločnosti, ktorá profituje z našich pochybností o sebe. Médiá nás kŕmia obrazom dokonalosti, ktorý nie je možné dosiahnuť.

Výsledkom toho je, že si milióny žien po celom svete nesú negatívne pocity hanby, viny, frustrácie, zlyhania a menejcennosti. To nám zasahuje do všetkých oblastí nášho života.

Ovplyvňuje to naše vzťahy, našu sexualitu, voľný čas – dovolenky v plavkách alebo čas s priateľmi, dokonca to ovplyvňuje aj našu prácu a fyzické zdravie.

Naše negatívne vnímanie seba vytvára v tele permanentné napätie a stres. To nám uberá energiu a môže dokonca spôsobiť autoimunitné ochorenie.

Ženy sa potom v zúfalstve vrhajú na drastické diéty a sebatrýzniace praktiky a niekedy dokonca aj pod nôž. Ale pomáha to?

Vieš o tom, že aj tie najkrajšie ženy sveta majú výhrady voči svojmu telu?

Ako je to možné, že ani tá najdokonalejšia kráska nie je so sebou spokojná?

Je to tým, že si v sebe nesieme presvedčenia a posudzovania o tom, ako by sme mali vyzerať a neprijímame samé seba také, aké sme. Sú to presvedčenia, ktoré nám boli dané spoločnosťou a médiami.

Aj ty máš pocit, že potrebuješ schudnúť alebo pribrať? Tvoje prsia sú príliš malé, príliš veľké, či nerovnomerné? Alebo máš pocit, že potrebuješ plastiku?

Väčšinu týchto presvedčení si so sebou nosíme celý život, a tak celý život trpíme podprahovou nespokojnosťou a frustráciou zo samej seba.

Udržujeme sa vo vidine, že potom keď schudnem, potom keď budem viac cvičiť, potom keď… tak potom sa konečne budem cítiť dobre, sexi, spokojne, uvoľnene a sebaisto. Lenže to “potom” stále neprichádza…

Čo teda spraviť a ako na to?

Nečakaj na nejaké “potom”, cíť sa dobre už teraz.

Moja skutočná zmena nastala až vtedy, keď som objavila techniky, ktoré hlboko preprogramovávajú postoj k sebe a k svojmu telu. A ten nádherný pocit lásky k môjmu telu bol taký opojný… Cítila som sa tak príjemne, uvoľnene.. ako doma. Znova som sa do seba zamilovala. Mala som chuť stále sa objímať a hladkať. Cítila som sa tak dobre a slobodne… aj so všetkými tými nedokonalosťami.

Cítila som sa, akoby som bola najkrajšia na svete. Akoby z môjho vnútra svietilo nádherné svetlo na všetky strany.

Všimlo si to aj moje okolie. Odrazu som začala dostávať komplimenty ako dobre vyzerám, že som omladla a že celá žiarim…

Vtedy som pochopila, že chyba nie je v tom, ako vyzerám, ale v tom, ako sa vnímam.

Urob teraz namiesto diéty pre seba niečo iné – niečo láskavé, niečo skutočné.

Vymaž negatívne vnímanie svojho tela a znova sa doň zamiluj.

Mám pre teba jednoduchú techniku, ako zmeniť svoj postoj k sebe: 

Zoznam lásky a nelásky:

Na papier si urob dve kolónky. Vyhraď si čas iba pre seba a postav sa nahá pred zrkadlo. Pozeraj sa na svoje telo v zrkadle a potom si napíš zoznam.

Do ľavej kolónky napíš všetko, čo na sebe nemáš rada, alebo by si chcela zmeniť – môže to byť fyzické, mentálne, emocionálne, svoje vlastnosti… Buď brutálne úprimná. Je to tvoj osobný proces. Nikto iný si ten papier nebude čítať. Pokračuj, až kým napíšeš všetko cca 5-10 min.

Do druhej kolónky si napíš všetko, čo na sebe miluješ a máš rada cca 5-10 min. Až kým budeš mať pocit, že si napísala všetko.

Pozeraj sa na zoznam a potom do zrkadla. Je možné vymazať niečo zo zoznamu nenávisti? Je možné pridať niečo na zoznam lásky? Ak áno, urob to.

Takto pokračuj 15 minút. Potom ho odlož a neskôr sa k nemu opäť vráť. Pokračuj 3x do týždňa, až kým nič neostane na zozname nenávisti a zoznam lásky bude veľmi dlhý.

Nepridávaj veci na zoznam nenávisti. Keď skončíš tento proces, môžeš ho potom zopakovať a urobiť ako novú meditáciu, ak to tak budeš cítiť.

Je to proces, nerob to tak, že si iba napíšeš zoznam lásky.

Táto technika je veľmi jednoduchá, ale pritom až neuveriteľne účinná. Takto napísané to vyzerá tak sucho. Ale keď ju človek začne naozaj robiť, tak sa začnú diať veci… veľké veci.

To, že máme milovať svoje telo, nestačí vedieť. Je to niečo, čo musí byť preprogramované hlboko v našej bytosti.

Zbav sa pocitov hanby, viny, frustrácie, zlyhania a menejcennosti.

Predstav si, aké by to bolo znova sa cítiť dobre, sexi, spokojne, uvoľnene a sebaisto.

Na túto tému teraz pripravujem ženský víkendový seminár “Esencia Bohyne”, na ktorom budeš mať možnosť:

 • vymazať negatívne vnímanie svojho tela,
 • objaviť svoju posvätnú vnútornú krásu a žiarivosť, ktorá sa prejaví aj navonok,
 • uvoľniť sa do láskavého sebaprijatia a prijatia viac lásky do svojho života,
 • preliečiť svoje zlomené srdce, či už po rozchode, alebo strate blízkej osoby,
 • zvýšiť svoju sebahodnotu a otvoriť sa viac sebaláske,
 • zlepšiť svoje vzťahy,
 • a ešte oveľa viac..

Viac o tomto seminári si môžeš prečítať tu>>>

Viac mojich článkov a všetky moje aktivity môžeš sledovať aj na Facebooku v tejto skupine>>>

Bol tento článok pre teba prínosný? Napíš mi do komentárov. Zaujíma ma, ako to máš ty, je to aj tvoja téma?

S láskou

Amrita – terapeutka, médium a tantrická lektorka

P.S. A čo ďalšie pre teba pripravujem? Pozri si môj kalendár akcií tu>>>

Amrita Hanna Slaninková
Od roku 2011 študuje tantru, meditácie, holistické liečenia a prácu s energiami. Na svojej ceste zažila silné prebudenie svojich liečivých schopností a odvtedy funguje ako médium. Dokáže presmerovávať vysokovibračné energie druhým ľuďom s úžasnými výsledkami. Tie najúčinnejšie metódy, ktoré sa naučila, teraz šíri ďalej, aby pomáhala ľuďom žiť viac v súlade so svojou dušou. Robí liečenia na diaľku, tvorí liečivé MP3 audio meditácie, píše motivačné články, organizuje semináre a on-line transformačné programy.
Komentáre
 1. Marie píše:

  Děkuji za radu.Určitě to vyzkouším

 2. Maria píše:

  Je to velmi pekne napisane urcite to vyskusam.Dakujem pekne pani Amrita

 3. Tatiana píše:

  Veľmi dobre napísané Amrita. Je to tak.Aj ja ako masérka sa stretávam so ženami,ktoré sa hambia vyzliecť sa ,odhaliť sa. Je to smutné.Pritom sú tak jedinečné a famózne.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tvoje osobné údaje budú použité iba na účely vyriešenia tohoto komentára.