Načo sú mi problémy a choroby?

To je otázka! 😉

Situácie, ktoré v živote vnímame ako problémové, alebo ako niečo čo nás blokuje, nám dávajú najavo, že spôsob života, ktorý žijeme, nie je v súlade s naším volaním duše. Tieto situácie sú tu na to, aby nás naučili určitú životnú lekciu a pomohli nám rásť a napredovať v súlade s našou cestou duše. Ako problémové ich vnímame preto, aby sme im venovali pozornosť.

Akonáhle sa svoju životnú lekciu naučíme, problém sa vyrieši a my sa posúvame na vyššiu úroveň poriadku a celé prežívanie nášho života sa zlepší. A takto sa nás život snaží navigovať správnym smerom k väčšej láske, vedomiu, celistvosti a blaženosti.

Ako to funguje v realite?

Životné lekcie sa učíme dvoma spôsobmi:

  1. Nevedome: Sme v role obete. Neviem, čo sa deje, hovorím si, prečo práve ja, čo som komu urobil? Situácia sa mi nepáči, rozčuľuje ma, bojujem s ňou, odmietam ju, snažím sa jej zbaviť, hodiť ju za hlavu a to ešte celú situáciu zhoršuje. Život nám potom prináša čoraz horšie situácie, aby nás upozornil na niečo, čo treba zmeniť. Ak nepočúvame, náš život smeruje k deštrukcii. Toto sa deje dovtedy, kým sa naše vedomie nedvihne natoľko, že tejto záležitosti začneme venovať pozornosť, prevezmeme za ňu zodpovednosť, postavíme sa jej čelom a začneme hľadať riešenia pomocou metódy pokus-omyl a meniť svoj postoj k životu alebo celkový spôsob života. Tento proces môže trvať celé roky, dokonca aj životy. Alebo:
  2. Vedome: Zacielime svoju pozornosť na túto záležitosť v našom podvedomí a pomocou účinných techník ju prijmeme, integrujeme a vyliečime. To má za následok trvalú zmenu a zlepšenie kvality nášho života. Problém mizne, uľaví sa nám, máme viac energie a veci k nám začínajú plynúť ľahko a bez úsilia. Existuje veľa rôznych techník a metód ako to urobiť.

Ako si však pomôcť sám?

Kľúčom k úspechu je prijatie – vedomé priznanie si, že to, čo sa mi deje, je moje. Že je to mojou súčasťou, s ktorou sa snažím bojovať, neprijímam ju a odmietam, čo mi berie energiu a blokuje ma. Vedomým prijatím tejto mojej časti sa stávam celistvejším, múdrejším, láskavejším a slobodnejším.

Mám pre teba 3 kroky, ako sa ľahko naučiť svoju životnú lekciu:

1. Pristúp k situácii vedome: To znamená – pozoruj ju, nesnaž sa pred ňou ujsť, všimni si, čo sa deje. Neposudzuj ju. Preskúmaj ju rovnako nestranne ako vedec, ktorý skúma testovacie zvieratko. Zisti, čo spúšťa túto situáciu a čo sa v skutočnosti deje tu a teraz.

2. Napoj sa na svoje telo: Životná lekcia nie je hlavolam. Nevyšpekuluješ to hlavou. Je to záležitosť, ktorú musíš precítiť v celom svojom tele, až na samotnú podstatu svojej bytosti. Otvor svoje telo prežívaniu všetkých pocitov. Aj tých negatívnych. Neboj sa, sú to len pocity – prídu a zas odídu. Ako reaguje tvoje telo, aké pocity a emócie to v tebe vyvoláva, aké máš myšlienky a akú automatickú reakciu to v tebe spúšťa? Čím viac sa dokážeš otvoriť a silnejšie vnímať čo sa deje, tým viac liečenia sa môže udiať.

3. Prijmi celú situáciu s láskou: “Áno, aj toto som ja. S láskou sa prijímam.” Opakuj si túto liečivú mantru čo najčastejšie hlavne v momentoch, keď situácia vrcholí a nechaj ju pôsobiť v celom svojom tele. Zhlboka dýchaj. Nestačí mantru iba povedať, treba ju precítiť v celom svojom tele. Ako sa integruje táto vrstva oddelenia, môžu prísť emócie ako plač, smiech, úľava, zimomriavky, pocit slobody… Taktiež môžeš zažiť silný „Aha moment“, alebo vhľad do svojej situácie či zmenu postoja k životu.

Gratulujem, posunul si sa o krôčik bližšie k svojej božskosti!

Páči sa ti to? Vezmi si to, prosím, do svojho denného života. Spomeň si na to, keď bude treba.

Ak sa naučíš prijímať svoje životné lekcie s ľahkosťou, môžeš prestať trpieť svoj život a začať si ho užívať ako dobrodružnú cestu za objavovaním nových darov a čoraz silnejších pocitov lásky.

Umožní ti to oslobodiť sa z roly obete, stať sa pánom svojho života a tvoriť si ho podľa seba. Takže keď sa objaví životná výzva, vieš, že je to príležitosť zmeniť veci, ktoré ťa brzdia na niečo, čo ťa podporuje a otvára pre prijatie väčšej blaženosti. Takže namiesto otázky: „Čo som komu urobil?“ …sa môžeš opýtať: „Čo sa mám naučiť?“ …a otvoriť svoju náruč pre prijatie novej životnej lekcie.

Čím sme vedomejší a citlivejší, tým jemnejšie impulzy život používa na to, aby upútal našu pozornosť.

Vyskúšaj túto techniku a daj mi vedieť do komentárov nižšie, ako ti to fungovalo. Teším sa! 🙂

Aby si mohol ľahšie zvládať svoje životné lekcie, odporúčam ti celosvetové liečenie aury zdarma. Toto liečenie vytvára bezpečný priestor, v ktorom môžeš svoje lekcie ľahko integrovať. To ti umožní uvoľniť sa, zharmonizovať, načerpať energiu a znovu sa napojiť na seba samého. Viac informácií nájdeš tu: liečenie aury zdarma>>>

Avšak pokiaľ sa potrebuješ ponoriť hlbšie do svojich záležitostí a urobiť skutočný obrat vo svojom živote, odporúčam súkromné sedenie Božského liečenia. Počas 2 hodín ti môžem asistovať v hlbokom procese učenia sa tvojej konkrétnej lekcie, aby si sa mohol posunúť do reality väčšieho poriadku, lásky a súcitu. Viac informácií nájdeš tu: súkromné sedenie Božského liečenia>>>

Prosím, nežiadaj ma o priateľstvo na Facebooku, do priateľov si pridávam iba ľudí, ktorých poznám osobne. Ďakujem.

Všetky moje aktivity ako aj ďalšie články môžeš sledovať v tejto FB skupine>>>

S láskou

Amrita – terapeutka a tantrická lektorka

P.S. Vieš, čo ešte pre teba pripravujem? Pozri si môj kalendár akcií tu>>>

Amrita Hanna Slaninková
Od roku 2011 študuje tantru, meditácie, holistické liečenia a prácu s energiami. Na svojej ceste zažila silné prebudenie svojich liečivých schopností a odvtedy funguje ako médium. Dokáže presmerovávať vysokovibračné energie druhým ľuďom s úžasnými výsledkami. Tie najúčinnejšie metódy, ktoré sa naučila, teraz šíri ďalej, aby pomáhala ľuďom žiť viac v súlade so svojou dušou. Robí liečenia na diaľku, tvorí liečivé MP3 audio meditácie, píše motivačné články, organizuje semináre a on-line transformačné programy.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tvoje osobné údaje budú použité iba na účely vyriešenia tohoto komentára.