Prečo predsavzatia nefungujú a ako na to?

Aké sú tvoje predsavzatia do nového roka?

Poznáš to. Ide nový rok a ty si povieš:

„Od nového roka začnem cvičiť, chudnúť, zmením svoj jedálniček, prihlásim sa na kurz angličtiny, budem pravidelne meditovať…“

Alebo:

„Od nového roka prestanem fajčiť, jesť sladkosti, piť kávu či alkohol…“

Ale prejde nejaký čas a postupne sa tieto predsavzatia vytratia a ty si zrazu uvedomíš, že si naspäť v starých koľajach.

Je ti to povedomé, stalo sa ti to už?

A možno sa to netýkalo iba predsavzatí do nového roka, ale aj určitých rozhodnutí v priebehu roka.

Vôbec sa kvôli tomu nemusíš cítiť zle.

Vedel si o tom, že iba 8% ľudí je schopných dodržať svoje novoročné predsavzatia?

Prečo je to tak?

Je to preto, že naše podvedomie je silnejšie ako naša myseľ.

Ak sme v minulosti zažili nejaký šok alebo traumu, tak naša myseľ vytvorila ochranný mechanizmus, ako sa vyhnúť podobným pocitom, ktoré nevie spracovať. Tieto nespracované emócie potlačí do podvedomia, do určitej časti tela a obalí ich nejakou vyhýbacou stratégiou, aby sme ich už necítili.

Tieto vyhýbacie stratégie ako necítiť môžu byť rôzne: prejedanie sa, apatia, únava, odkladanie vecí, pitie alkoholu a rôzne iné závislosti. Takže keď sa cítim smutný, mám z niečoho strach, alebo cítim akúkoľvek inú emóciu, ktorú nechcem cítiť, tak sa spustí automatický vyhýbací program. A ja sa idem radšej najesť, dám si pohár vína, idem si zapáliť, alebo idem robiť akúkoľvek inú činnosť, aby som sa vyhla tomu pocitu.

Po čase sa z toho vytvoria zlozvyky či závislosti, alebo apatia a prokrastinácia, čiže odkladanie vecí na neurčito. Lenže tie nás voči tým vnútorným nespracovaným pocitom neochránia. Tie tam ostávajú a nabaľujú sa na ne ďalšie a ďalšie. Takže sa cítime čoraz mizernejšie. A ešte k tomu máme na krku zlozvyk alebo odpor voči niečomu, čo by bolo pre nás prospešné.

Dá sa s tým niečo urobiť?

Jediný spôsob, ako sa vymaniť z tohto bludného kruhu a vziať si späť moc a rozhodovanie nad svojím životom, je očista podvedomia. Treba zistiť, aké emócie vytvárajú môj zlozvyk alebo odpor voči niečomu, čo odkladám a chcem robiť a potom ich vypustiť.

2 kroky ako na to:

 1. Pozorovanie

Začni sa sledovať. Bez posudzovania. Pozoruj a preskúmaj, čo sa v skutočnosti deje. Aké vyhýbacie stratégie používa tvoja myseľ? Čo cítiš? Kde v tele to cítiš? Aké automatické vzorce chovania sa ti spúšťajú? Sleduj celý ten proces, moment od momentu. Najprv to iba pozoruj a nijako to nemeň. Keď to podrobne preskúmaš, môžeš prejsť k bodu číslo 2.

 1. Dovoľ si cítiť

Keď si úplne preskúmal svoj vzorec chovania, môžeš ho začať meniť. Už vieš, aké pocity ho spúšťajú, a tak sa na ne zameraj. Kde v tele to cítiš najsilnejšie? Zhlboka dýchaj do tohto miesta a daj tomu väčší priestor. Otvor sa všetkým pocitom a dovoľ si ich cítiť. Dovoľ im, aby sa vyjadrili cez tvoje telo pomocou pohybu, zvuku a dychu. Daj im totálnu voľnosť.

Akákoľvek emócia je len energia. Keď sa vyblázni, tak sa v podstate vybije ako baterky. A tak zmizne.

Akonáhle sa zbavíme tohto emocionálneho napätia v podvedomí, tak nie je problém meniť svoje návyky, alebo sa pustiť do niečoho, čo sme chceli už dávno.

Na očistu podvedomia pravideľne robím celosvetové liečenie aury zdarma. Prihlásiť sa na liečenie aury zdarma môžeš tu>>>

Ak máš pocit, že potrebuješ hlboké preprogramovanie svojho podvedomia na všetkých úrovniach, tak si pozri sériu očistných a liečivých meditácií, ktoré pripravujem v novom roku. Klikni sem a prečítaj si viac o Novoročnej harmonizácii>>>

Mám pre teba ešte zopár tipov ako na predsavzatia do nového roka:

 1. Urči si iba jedno predsavzatie.

Nesnaž sa zmeniť viac vecí naraz. Zmeniť jednu vec je obrovský krok. Nieto ešte viacero naraz. Môže ťa to prevalcovať a zase sa nikam nedostaneš.

 1. Vyber si niečo jednoduché a reálne.

Začni s tým, čo je pre teba najjednoduchšie a bude vyžadovať najmenej energie. To zvýši tvoju úspešnosť. A to ti dá potrebnú sebaistotu zmeniť potom aj niečo ďalšie.

 1. Predsavzatie si časovo obmedz.

Povedz si, že toto je iba test, ktorý vyskúšaš povedzme 21 dní. 21 dní je minimum. Za 21 dní sa začnú meniť naše vnútorne podvedomé vzorce a zmenia sa na automatické. A tak si môžeš vypestovať nový prospešný zvyk. Ak si neurčíš časový limit a povieš si, že to bude na celý život, tak sa tvoja myseľ vzdá hneď v úvode, lebo to je príliš dlhá doba.

 1. Pochváľ sa a cíť vďačnosť.

Chváľ sa za akékoľvek drobné úspechy. Odvráť svoju pozornosť od neúspechov a nebuď na seba príliš tvrdý. Cíť vďačnosť voči sebe samému za to, že to robíš a všímaj si, ako ti to prospieva a zlepšuje život.

Nezabudni sa prihlásiť na celosvetové liečenie aury zdarma>>>

Alebo si pozri ucelený program meditácií na správne vykročenie do nového roka. Klikni sem a pozri si viac o Novoročnej harmonizácii>>>

Je to úžasná podpora na pravidelné prečisťovanie podvedomia.

Bol pre teba tento článok prínosný? Je pre teba ľahké dodržiavať predsavzatia?

S láskou

Amrita – terapeutka a tantrická lektorka

Ďakujem, že na sebe pracuješ a pomáhaš tak čistiť kolektívne vedomie.

P.S. Všetky moje články a aktivity môžeš sledovať v tejto FB skupine>>>

P.S.2. Čo mám pre teba ďalšie? Pozri si môj kalendár akcií tu>>>

Amrita Hanna Slaninková
Od roku 2011 študuje tantru, meditácie, holistické liečenia a prácu s energiami. Na svojej ceste zažila silné prebudenie svojich liečivých schopností a odvtedy funguje ako médium. Dokáže presmerovávať vysokovibračné energie druhým ľuďom s úžasnými výsledkami. Tie najúčinnejšie metódy, ktoré sa naučila, teraz šíri ďalej, aby pomáhala ľuďom žiť viac v súlade so svojou dušou. Robí liečenia na diaľku, tvorí liečivé MP3 audio meditácie, píše motivačné články, organizuje semináre a on-line transformačné programy.
Komentáre
 1. Anna píše:

  DOBRÝ VEČER
  Moc děkuji za krásné článečky inspirující informace.
  Přeji krásné vánoční svátky a šťastný nový rok. S láskou Anna

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tvoje osobné údaje budú použité iba na účely vyriešenia tohoto komentára.