Kundalini – nekonečný zdroj životnej energie

Kundalini energia je naša životná energia, ktorá spí na spodku našej chrbtice.  Keď príde k prebudeniu tejto energie, začne stúpať po chrbtici hore a prechádza našimi energetickými centrami – čakrami. Pri plnom aktivovaní kundalini energie človek prežíva orgazmický pocit blaženosti, celistvosti a spojenia so všetkým, čo je.

Kundalini je univerzálna energia, ktorá je prítomná v celom vesmíre, vo všetkých veciach aj atómoch. Je to nekonečný zdroj energie, ktorý je nám k dispozícii neustále. Kedykoľvek sa naň môžeme napojiť.

Ako začne kundalini energia stúpať, naráža na bloky a napätia, ktoré nám bránia žiť život naplno. Tieto bloky rozpúšťa, až kým úplne nezmiznú a ona môže voľne prúdiť. To nám prináša do života úľavu, uvoľnenie, pokoj a ľahké plynutie so všetkým, čo nám život prináša.

Pomáha nám presunúť pozornosť z hlavy do tela a do srdca a spája nás s našim skutočným ja. To rozširuje naše vedomie, zvyšuje naše vibrácie a prináša nám pohľad z väčšej perspektívy. Tak môžeme kráčať životom vedome, sebaisto, v radosti a s dôverou.

Prečo aktivovať kundalini energiu

 • odbúrava stres a napätie
 • prináša úľavu a uvoľnenie
 • dodáva nám životnú energiu, ktorá lieči
 • prináša pocity radosti a blaženosti
 • mení náš postoj k životu na láskavý a prijímajúci
 • spája nás s naším skutočným ja a vedie nás cestou našej duše
 • je to návrat domov

Kedy je vhodné aktivovať kundalini energiu

Kundalini energiu je vhodné aktivovať, ak cítiš:

 • chronickú únavu a vyčerpanie
 • pocit prázdnoty
 • pocit, že nežiješ naplno
 • ak ťa niečo blokuje
 • chýba ti iskra a radosť zo života
 • musíš so životom bojovať
 • máš pocit, že nie si sám sebou
 • ak chceš napredovať na svojej ceste osobnostného rozvoja rýchlejšie

Nie je to nebezpečné?

Áno, sú ľudia, ktorí vravia, že pracovať s kundalini energiou je nebezpečné. Je to z toho dôvodu, že bloky, na ktoré cestou naráža, môžu v sebe obsahovať nespracované emócie. Ak človek robí príliš silné techniky na aktiváciu kundalini a nie je zvyknutý na emocionálne uvoľnenie, môže ho to vystrašiť natoľko, že si bude myslieť, že je to nebezpečné a prestane s tým.  Preto je dobré začať s bezpečnými jemnými technikami. A neskôr pridať aj techniky na emocionálne uvoľnenie, aby mohli odísť aj tie najsilnejšie bloky.

Ako aktivovať kundalini energiu

Existuje množstvo techník, ako aktivovať kundalini energiu pomocou dychu, pohybu či zvuku. S kundalini energiou je dobré pracovať opatrne a jemne, aby rozpúšťanie blokov bolo pre nás ľahko zvládnuteľné. Na začiatok je ideálna veľmi príjemná a bezpečná technika Osho kundalini meditácia. Na internete ľahko získaš popis aj hudbu k tejto meditácii.

Prosím, nežiadaj ma o priateľstvo na Facebooku, do priateľov si pridávam iba ľudí, ktorých poznám osobne. Ďakujem.

Všetky moje aktivity a články môžeš sledovať aj v tejto FB skupine>>>

s láskou

Amrita – terapeutka a tantrická lektorka

P.S. Pravidelne organizujem liečenie aury na diaľku zdarma. Viac informácií a prihlásiť sa môžeš tu>>>

P.S.2. A čo ďalšie mám ešte pre teba? Pozri si môj kalendár akcií tu>>>

 

 

Amrita Hanna Slaninková
Od roku 2011 študuje tantru, meditácie, holistické liečenia a prácu s energiami. Na svojej ceste zažila silné prebudenie svojich liečivých schopností a odvtedy funguje ako médium. Dokáže presmerovávať vysokovibračné energie druhým ľuďom s úžasnými výsledkami. Tie najúčinnejšie metódy, ktoré sa naučila, teraz šíri ďalej, aby pomáhala ľuďom žiť viac v súlade so svojou dušou. Robí liečenia na diaľku, tvorí liečivé MP3 audio meditácie, píše motivačné články, organizuje semináre a on-line transformačné programy.
Komentáre
 1. Monika píše:

  Absolutne skvělý článek! Moc doporučuji tuhle meditaci! Je skutecne vyborna! Díky Amrito!

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tvoje osobné údaje budú použité iba na účely vyriešenia tohoto komentára.