Jedna zásadná vec, ktorú vie o čakrách iba veľmi málo ľudí

Možno si už o čakrách počul a možno s nimi aj pracuješ. Čakry sú energetické víry v našom tele, ktoré ovplyvňujú rôzne oblasti nášho života, našu životnú energiu a celkovú pohodu.

Ak je niektorá čakra zablokovaná, tak to má negatívny dopad na určitú oblasť nášho života. Aby sme fungovali na svoj plný potenciál, v plnej energii, inšpirácii a naplnení, je potrebné, aby všetky čakry boli otvorené a harmonicky prepojené medzi sebou.

Je však jedna zásadná vec, ktorú je dôležité vedieť, a o ktorej vie iba veľmi málo ľudí.

Predtým, ako ti to poviem, poďme si najskôr pozrieť jednotlivé čakry a ich funkcie:

 1. Koreňová čakra – oblasť genitálií (sexualita, hojnosť, uzemnenie, stabilita, pocit bezpečia a istoty).
 2. Sakrálna čakra – podbruško (vitalita, kreativita, radosť zo života, zmyselnosť a ľahké plynutie životom).
 3. Solar plexus – pod hrudným košom (vnútorná sila, odvaha, rovnováha, harmónia protikladov).
 4. Srdcová čakra – uprostred hrudníka (láskavosť, súcit, empatia, výživa, schopnosť vytvárať hlboké a naplnené vzťahy).
 5. Krčná čakra – hrdlo (schopnosť hovoriť a žiť svoju vnútornú pravdu, kreatívne vyjadrenie seba).
 6. Tretie oko – medzi obočím (intuícia, vnútorná múdrosť, schopnosť vidieť väčší obraz, liečiteľské schopnosti).
 7. Korunná čakra – vrch hlavy (prepojenie so všetkým čo je, osvietené vedomie, jednota).

Toto je základný systém 7 čakier.

A čo je tá dôležitá vec, ktorú treba vedieť?

Veľa ľudí si myslí, že tieto čakry fungujú rovnako v mužskom, ako aj v ženskom tele.

Nie je to však tak.

Čakry majú totižto v mužskom a ženskom tele opačnú polaritu.

Tak isto ako má magnet na jednom konci plus a na druhom mínus. Tak isto je to aj s čakrami. V mužskom a ženskom tele majú čakry opačnú polaritu. Tie, ktoré sú plusové v mužskom tele, sú mínusové v ženskom tele a naopak.

Takže keď sa muž a žena spojí, tak to vytvára bio elektrickú energiu – magnetizmus. Ako keď sa spoja dva magnety.

Prečo je to dôležité vedieť?

Pretože tie čakry, ktoré sú v našom tele plusové, sú naše silové miesta. To sú tie čakry, ktoré vyžarujú energiu smerom von. A tie čakry, ktoré sú mínusové,  sú naše prijímajúce čakry, ktoré nasávajú energiu smerom dnu.  Týmto spôsobom môžeme ako muž a žena fungovať v harmónii a vzájomne sa obohacovať, učiť sa, dávať a prijímať. Ak sú však naše čakry rozhodené, tak sa to odzrkadľuje aj v našich vzťahoch.

Keď aktivujeme svoje pozitívne čakry, tak vstupujeme do svojej plnej mužskej alebo ženskej sily.
Aktivujeme svoje posvätné mužstvo a posvätnú ženskosť, čo vytvára magnetickú príťažlivosť.

Toto sú pozitívne čakry v mužskom a ženskom tele:

Žena je vo svojom plnom potenciáli, ak je aktivovaná jej sakrálna čakra, srdce a tretie oko. Na to, aby sa žena cítila plne vo svojej ženskej esencii, musí byť spojená so svojou zmyselnosťou, emóciami, v odovzdaní, plynutí, v bezpodmienečnej láske, vyživujúca seba a druhých, vedená svojou intuíciou a vnútornou múdrosťou.

Muž je vo svojom plnom potenciáli, ak je aktivovaná jeho koreňová čakra, solar plexus a krčná čakra. Na to, aby muž stál vo svojej plnej sile, musí byť v spojení so svojou zdravou sexuálnou energiou, s vedomím dostatočne širokým, aby obsiahlo a prijalo všetky protiklady, v spojení so svojou vnútornou pravdou a z tohto miesta tvoriť a manifestovať svet okolo seba.

To sú kvality zdravého ženstva a mužstva.

Ak sa snažíme o opačné kvality, tak to vytvára disharmóniu a vo vzťahu sa stráca magnetická príťažlivosť, pretože tie polarity tam nie sú.

Chcieť od muža, aby bol vo svojom srdci a hovoril o svojich pocitoch, je pre neho oslabujúce. Rovnako ako žiadať ženu, aby bola logická a podávala neustále rovnaký výkon, je pre ňu frustrujúce a vyčerpávajúce.

Čím viac sa prepojíme so svojimi pozitívnymi čakrami a kvalitami, tým viac môžeme byť vo svojej autentickej sile a energii.

Tým viac môžeme byť vo svojom prirodzenom sebavedomí s vlastným magnetickým vyžarovaním.

Takže ak pracuješ so svojimi čakrami, alebo máš chuť to vyskúšať a chcel/a by si sa viac prepojiť so svojou posvätnou ženskosťou či mužskosťou, tak toto sú čakry, na ktoré sa treba sústrediť.

Akonáhle aktivujeme naše plusové čakry, tak sa automaticky otvoria aj naše prijímajúce čakry. To vytvorí prepojenie a zjednotenie celého čakrového systému.

Na svoje čakry sa môžeš jednoducho napojiť tým, že si na tú časť tela, kde je umiestnená čakra, s ktorou chceš pracovať, priložíš ruky, presunieš svoje vedomie do stredu čakry a pomaly, zhlboka do nej dýchaj. Ako sa čakra začne otvárať, môžeš cítiť a vnímať rôzne pocity, obrazy, farby a energiu. Uvoľni sa do tohto procesu a nechaj sa ním viesť.

Uvidíš, ako sa zmení tvoja energia a celkový pocit.

S láskou

Amrita

P.S. Ak máš chuť prepojiť sa viac so svojím plným potenciálom posvätného ženstva alebo mužstva, tak si pozri moje zbrusu nové meditácie, ktoré aktivujú naše pozitívne čakry pomocou dychu, dotyku a vedomého zámeru:
Meditácia vnútorná sila ženy>>>
Meditácia vnútorná sila muža>>>

Amrita Hanna Slaninková
Od roku 2011 študuje tantru, meditácie, holistické liečenia a prácu s energiami. Na svojej ceste zažila silné prebudenie svojich liečivých schopností a odvtedy funguje ako médium. Dokáže presmerovávať vysokovibračné energie druhým ľuďom s úžasnými výsledkami. Tie najúčinnejšie metódy, ktoré sa naučila, teraz šíri ďalej, aby pomáhala ľuďom žiť viac v súlade so svojou dušou. Robí liečenia na diaľku, tvorí liečivé MP3 audio meditácie, píše motivačné články, organizuje semináre a on-line transformačné programy.
Komentáre
 1. Dana píše:

  Milá Amrito,děkuji začlánek,s čakrami pracuji už dlouho,ale až teď mi došlo,že s muži fungujeme jako magnetyDěkuji za meditace,dělají mi velmi dobre.Vcera jsem se setkala se svými stražci a ještě feď mám setkání v prožitku.
  Děkuji ješté jednou a přeji Ti krásné podzimní dny
  Dana

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tvoje osobné údaje budú použité iba na účely vyriešenia tohoto komentára.