Komentáre

Ako na teba pôsobí Osho meditácia: reč tela a mysle, pomáha ti?

Napíš mi, zaujíma ma tvoja skúsenosť. 🙂

 1. Amrita Hanna Slaninková píše:

  Ahojte zlatíčka, túto stránku som vytvorila, aby ste mali priestor zdieľať svoje skúsenosti s Osho meditáciou: reč tela a mysle. Doteraz boli komentáre spojené aj s komentármi na iné moje meditácie. Mala som pocit, že sa to mieša a tak som to oddelila. Presunula som sem správy do ľudí, ktorí písali o tejto meditácii. Teším sa na ďalšie vaše skúsenosti. Určite mi píšte nech ste zažili čokoľvek. Ďakujem. S láskou Amrita

 2. Amrita Hanna Slaninková píše:

  Príspevok od Irenky: Milá Hanka. Vypočula som si Osho meditáciu: reč tela a mysle. Zameriavala som sa na svoje dva problémy striedavo /neviem, či to bolo dobre/. Bolo to príjemné , padli aj nejaké slzičky. Veľmi pekne ti ďakujem. Potrebujem sa ťa opýtať, či je možné počas jednej meditácie sústrediť sa na viac ako jeden problém a ďalej, či počas siedmych dní je potrebné zamerať pozornosť na ten istý problém, alebo každý deň na iný. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Želám krásny deň.

  • Amrita Hanna Slaninková píše:

   Ahoj Irenko, no ja odporucam pocas meditacie sa sustredit vzdy iba na jeden problem. Aby ta energia bola nasmerovana na jednu vec. Aby tvoje podvedomie nemuselo riesit viac veci naraz. Ja to robim tak, ze pred meditaciou sa spojim s vecami, ktore by som chcela riesit – so vsetkymi a nacitujem sa, ze ktora z nich je pre mna najviac palciva. A moje telo mi povie, ktora z nich je najintenzivnejsia. Potom idem do meditacie a necham sa prekvapit, ze ktora z tych veci je dolezita dnes. A takto to robim kazdy den. Niekedy mi vyjde ta ista vec pocas niekolkych dni po sebe. A niekedy je to kazdy den nieco ine a niekedy sa pocas meditacie vyplavi nieco celkom ine, co potrebuje moju pozornost. Takze nechaj sa viest svojou intuiciou a rob to tak ako to citis. Neskusala som riesit dve veci naraz ale mozno tie tvoje dve veci boli nejako prepojene a preto to fungovalo. Doveruj tomu procesu, v podstate ho nemozes spravit nespravne. Ak ti funguje zameriavat sa pocas jednej meditacie na viac veci, tak v tom pokracuj. Vyskusaj ake to je ked sa zamerias iba na jednu z nich a ake to je ked na obe naraz a potom pokracuj v tom, co ti vyhovuje.

   • Amrita Hanna Slaninková píše:

    Odpoved od Irenky: Milá Hanka., veľmi pekne ďakujem za obsiahlu odpoveď. Zatiaľ mi to veľmi nefunguje, aspoň to necítim. Skúšala som to zatiaľ trikrát. Nemám skúsenosti s meditáciami. Budem to robiť tak, ako si mi poradila. Opäť sa ozvem. Ešte raz srdečná vďaka za to, že som ťa objavila. Si mojím slniečkom. Posielam veľa lásky. Maj sa krásne.

 3. Amrita Hanna Slaninková píše:

  Príspevok od Oľgy: Ahoj Amrita.
  Ďakujem za krásnu meditáciu “reč tela a mysle”. Síce som pri prvom počúvaní zaspala,ale po druhej meditácii som si uvedomila,že moje telo sa vyrovnalo,vytiahlo a moja “kyfóza”bola razom preč. Sebavedomie vystúpilo von. Ešte raz ďakujem a tešim sa na tretie počúvanie

 4. Amrita Hanna Slaninková píše:

  Príspevok od Renáty: Ďakujem krásne za skvelú meditáciu. Po 7 dňoch mi telo nedalo odpoveď, ale verím, že všetko bude fungovať ako má

 5. Amrita Hanna Slaninková píše:

  Príspevok od Táni: Včera to byl 7 den, co jsem Osho medidáci poslouchala, moje pocity byli smíšené, je pravda, že to bylo pro mě uklidňující, ale více jsem nespozorovala i když bolest určitě ustoupila a k ničemu více nedošlo, to znamená, že jsem se odpovědi nedočkala, co bych mohla udělat, aby se mi zdravotní stav zlepšil. Možná , to chce ještě pokračovat delší dobu, abych na to přišla. Jinak, bych se chtěla zeptat, že 6 dní to bylo celkem v pohodě, uvolnění, teplo i brnění probíhalo, ale včera to bylo zcela jiné, byla mi celkem dost velká zima a celou meditaci jsem se nemohla zahřát, až meditace skončila, tak pak už to šlo. Tak jestli se to stává nebo je něco špatně. Měla bych dál pokračovat nebo si dát menší pauzu.

  • Amrita Hanna Slaninková píše:

   Ahoj Táni,
   všetko je v poriadku. Niekedy človek počas meditácie cíti teplo, niekedy chlad. To je normálne. To, že si nedostala odpoveď na tej vedomej úrovni nevadí. Celá meditácia je zameraná na tvoju podvedomú myseľ. Ona teraz dostala správu, aby uzdravila telo. Teraz má mesiac na to, aby to testovala a hľadala nové spôsoby ako môže telo fungovať v zdraví. Určite si daj mesiac pauzu. Pozoruj, čo sa deje. Ako sa menia tvoje myšlienky, postoje a pohľady na určité veci v živote. Dôveruj svojmu vnútornému procesu, svojej podvedomej mysli a telu, že nájdu spôsob ako sa s tým vysporiadať. Po mesiaci si môžeš potom tento proces zopakovať.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tvoje osobné údaje budú použité iba na účely vyriešenia tohoto komentára.